06.07.2019 - Güreşin Adresi & Güreş Dair

656. KIRKPINAR’DA MEHMET YEŞİL YEŞİL GÜREŞİYOR

656. KIRKPINAR’DA MEHMET YEŞİL YEŞİL GÜREŞİYOR

Mehmet Çelik Haberi/Antalya
656. KIRKPINAR’DA MEHMET YEŞİL YEŞİL GÜREŞİYOR.

HOŞ GELDİN YEŞİL PEHLİVAN.IMG-20170710-WA0006

Bu gün yapılan son tetkiklerden sonra Antalya Serik Belediyesi Baş Pehlivanı ve Saray içi Er Meydanının son yıllarda başarılı çıkışıyla ün yapan Mehmet Yeşil Yeşil’den bu gün beklenen iyi haber geldi.

Bu sabah yurt dışından gelen Doktorunun Son kontrolleri sonrasında, Yeşil’in tedavilerinin 14 Temmuza kadar kontrollü bir şekilde devam edeceğini ve Kırkpınar’da Güreşmesine bir mani kalmadığının kararını verdiklerini açıkladılar.

656.KIRKPINAR’DA MEHMET YEŞİL YEŞİL SEVİNCİ..
Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Torosların, Yörüklerin diyarı Serik Aksulu Yeşil Pehlivan’ın Torunu, Merhum Süleyman Yeşil’in Mahdumu Mehmet Yeşil Yeşil Karagöz Beldesinden çıktığı er meydanlarındaki Başarılarını 14 Boyda 1.olarak 2007 yılında Baş Pehlivan olduktan kısa bir süre sonrada ,Edirne Efsanesi Tarihi Kırkpınar Finallerinde Baş’ta 2009 – 2010 1. Olarak Güreş severlerin Gönlünde yer bulma başarısına yakalamıştı.

Geçen Sezon başında Kumluca Güreşlerinde hayatında unutamayacağı çok büyük bir acıyı yaşamasına rağmen hayata tutunmuş, Babası Süleyman Yeşil Yeşil için vermiş olduğu mücadelede 2016 Kırkpınar Finaline kadar gelmiş , Recep Kara ile Mükemmel bir maç çıkartmış ve 2.olarak sezonu burukta olsa zirvede tamamlamıştı.

IMG-20170710-WA0008İki hafta önce Sakarya Akyazı Akbalık güreşlerinde Finalde rakibi Hamza Köseoğlu IMG-20170710-WA0007ile karşılaşmış ve kötü sakatlanarak alandan hastaneye kaldırılmıştı.

Profosörlerin yanı sıra, Milli Takım Fizyoterapisti Murat Aydın kontrolünde yoğun bir tedavi süreci sonunda bu gün beklenen güzel haberle milyonların sevgilisi Mehmet Yeşil Yeşil’in 656.Kırkpınar’da güreşeceği açıklamaları Güreş severler tarafından sevinçle karşılandı.

YEŞİL PEHLİVAN “Allah neyi kısmet ediyorsa o oluyor. Dua çok ama çok önemli. Benim toparlanmam da öncelikle Doktorlarıma, Fizyoterapistimin ve tüm sağlık ekibim büyük çabası oldu. Tabi dua dedim ya, Güreş seyircilerimizin ve sevenlerimin dualarının rolü oldukça büyük Güreşe Dair aracılığınla hepsine teşekkür ediyorum. Şimdi çalışma sırası bende, biliyoruz ki Allah çalışana yardım eder. Tedavilerim Kırkpınar’a kadar devam edecek, Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin, Kırkpınar’da güreş tutacak tüm Pehlivanlara Başarılar diliyorum”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sadık Çelik dedi ki:

    Sadık çelik amasyadan evde seyrddiyorum çok güzel eski güreşçi olarak cok begendim

  2. Coşkun Sancak dedi ki:

    Çeşme,den selamlar… yaģlı gūreşin hastasıyız…

BİR YORUM YAZ