05.07.2019 - Güreşin Adresi & Güreş Dair

AKDENİZ OYUNLARINDA 8 ALTIN 2 GÜMÜŞ 3 BRONZ MADALYA..

Yusuf Taşkan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 44 makalesi bulunuyor.

AKDENİZ OYUNLARINDA 8 ALTIN 2 GÜMÜŞ 3 BRONZ MADALYA..
İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenen 18. Akdeniz Oyunlarında Kadınlar Destan yazdı.
5’te 5 Madalya…
4 ALTIN MADALYA: Evin DEMİRHAN, Bedia GÜN, Buse TOSUN, Elif Jale YEŞİLIRMAK
GÜMÜŞ MADALYA: Aysun ERGE

Akdeniz Oyunlarında; 50 kg Evin DEMİRHAN Fransız’ı (4-2), İtalyan Liuzzi’yi (12-2) Cezayirliyi (5-0), finalde Fransız Julie Sabatie’yi (7-3) yenerek ALTIN MADALYA kazandı.

57 kg Bedia GÜN de Yunanlı İtalyan Cezayirli ve son müsabakada İspanyol rakibi Sanchez’i (2-0) yenerek ALTIN MADALYA kazandı.

62kg Elif Jale YEŞİLIRMAK İspanyol’u (5-0) İtalyan Sara DaCol’u (10-0) sayı tuşuyla, finalde Rio Olimpiyatları 3.sü Tunuslu Merve Amri’yi (2-1) yenerek ALTIN MADALYA kazandı.

68kg Buse TOSUN Fransız’ı (4-0) İspanyol’u (11-0) ve son müsabakada İtalyan Avrupa 2.si Dalma Caneva’yı 9-9) dan son puanı aldığı için yenerek 4. ALTIN MADALYAMIZI kazandırdı.

53 kg Aysun ERGE de İspanyol İtalyan ve Fransız rakiplerini yendi Avrupa 3.sü Yunanlı rakibine yenilince GÜMÜŞ MADALYA kazandı.

Ahmet BİLİCİ, Selahattin KILIÇSALLAYAN ALTIN MADALYA Muhammet DEMİR ve Yunus Emre DEDE BRONZ MADALYA kazandılar…

Grekoromende Metehan BAŞAR ve Yunus Emre BAŞAR’dan 2 Altın, Elçin ALİ 1 Gümüş ve Murat FIRAT
1 Bronz Madalyası kazandı.

Serbest’de; 86 kg Ahmet BİLİCİ Nordic sisteminde Makedon Besmir Veselovski’yi (10-0) İtalyan Aron Caneva’yı (14-3) İspanyol Teymuraz Naskadiaeva Frev’i (13-10) yendi Son Müsabakada Fransız rakibi Ahmed Aıbuev’i de ilk devre (2-1) yenik olmasına rağmen (8-6) yenerek ALTIN MADALYA kazandı.

BRONZ MADALYA: Muhammet DEMİR, Maltalı rakibi David Galea’yı (10-0) yenerek BRONZ MADALYA kazandı..
97 kg Yunus Emre DEDE İspanyol rakibi Antonio Ruis Rodriguez’i (10-0) sayı tuşuyla yenerek BRONZ MADALYA kazandı..
Bir ALTIN MADALYA da Selahattin KILIÇSALLAYAN Serbest Stilde. 65 kg Selahattin KILIÇSALLAYAN finalde karşılaştığı Amerikan asıllı Slovenyalı Davit Habat’ı (4-3) yenerek ALTIN MADALYA kazandı.

Böylece TÜRKİYE Kadınlarda;
4 ALTIN 1 GÜMÜŞ
Serbestte ;
2 Altın (Selahattin Kılıçsallayan, Ahmet Bilici)
2 Bronz ( Muhammet Demir, Yunus Emre Dede)
Grekoromende
2 Altın ( Yunus Emre Başar, Metehan Başar)
1 Gümüş ( Elçin Ali) 1 Bronz ( Murat Fırat) Madalya
Toplamda 8 ALTIN 2 GÜMÜŞ 3 BRONZ 13 MADALYA kazandı.

Güreşçilerimiz Grekoromende 12 Galibiyet 4 yenilgi, Serbestte 12 Galibiyet 2 yenilgi ve Kadınlarda 18 Galibiyet 2 yenilgi alarak
Toplamda 50 Müsabakada 42 galibiyet 8 yenilgi ile mükemmel bir başarıya imza attı.

Akdeniz Oyunlarında;
ENKA Spor Kulübü 3 Altın Madalya
İst. BŞBLD. Spor
2 Altın Madalya
Ankara TEDAŞ
2 Altın Madalya
Yalova Tersaneler Spor Kulübü 1 Altın Madalya..
Bursa BŞBld. Spor Kulübü 1 Gümüş 1 Bronz Madalya
Ankara ASKİ 2 BRONZ Madalya
Samsun Gsim 1 Bronz Madalya kazandılar..
Türk Güreşçileri
Avrupa’da Büyüklerde; Dağıstan’da
5 Altın 8 Bronz 13 Madalya
U23 İst.da;
3 ALTIN 6 Gümüş 8 Bronz 17 Madalya
Yıldızlarda ;
3 ALTIN 4 Gümüş 5 Bronz 12 Madalya
Schoolboys
15 yaşaltında…
2 Altın 6 Gümüş 6 Bronz 14 Madalya
Toplam 13 Altın 16 Gümüş 27 Bronz 56 Madalya kazandık
Akdeniz Oyunlarında
13 madalyamız var
Böylece TÜRKİYE 2018’de Güreşte Toplamda
21 ALTIN 18 GÜMÜŞ 30 BRONZ 69 MADALYA kazandı..
Tüm Güreşçilerimize
Antrenörlerimize
Kulüplerimize…
TEŞEKKÜRLER…
İnş. Müh. Yusuf TAŞKAN BURSA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ