03.07.2019 - Güreşin Adresi & Güreş Dair

ALTIN KEMERİ BABAMA HEDİYE EDECEĞİM

ALTIN KEMERİ  BABAMA HEDİYE EDECEĞİM

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin 650 ve 651’incisinde başpehlivan olan Ali Gürbüz, altın kemerin ebedi sahip olmayı istiyor.

Kırkpınar’a çok az bir süre kaldığını anımsatan Gürbüz, Kırkpınar’da yeniden başpehlivan olmayı hedeflediğini ifade etti.

Bu yılki güreşlere çok iyi hazırlandığını vurgulayan Gürbüz, “Katıldığımız birçok güreş müsabakalarında Kırkpınar’a hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bu sene Kırkpınar’da başpehlivan olmak hedefim. Çok iyi hazırlandım ve kendimi de çok iyi hissediyorum, durumum çok iyi. Bir kaza bela olmaz ise bu sene Kırkpınar’dan altın kemerle dönmek hedefim. Altın kemeri kazandığımda rahmetli babama hediye etmek isterim.” diye konuştu.

Kış döneminde ağırlık, koşu ve kondisyon gibi çalışmalar yaptığını şu anda ise yağlı antrenmanlara daha çok ağırlık verdiğini aktaran Gürbüz, şöyle devam etti:

“Form koşularıyla beraber antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Kırkpınar’da her zaman güzel güreşler olur. Bu sene de çok sağlam güreşçiler, altın kemeri almak isteyen çok başpehlivanlar var. Güzel ve kıran kırana güreşler olacaktır. Bu güreşlerin, bu savaşın sonunda galip çıkmak istiyorum.”

“Kırkpınar bizim için çok önemli”

Kırkpınar’ı yağlı güreşin olimpiyatı olarak nitelendiren Gürbüz, “Kırkpınar bizim için çok önemli. Bir sene boyunca Kırkpınar’a çalışıyoruz. Kırkpınar dünyanın en eski spor organizasyonu ve orada başpehlivan olan kişi o yılın Türkiye başpehlivanı oluyor. O yüzden Kırkpınar’ın yeri yağlı güreşte başpehlivanlar için çok ayrıdır.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Necip Bilgili dedi ki:

    Senin Allahına kurban kral sen zaten bütün Türkiye’nin gönlündeki başpehlivansın Yolun açık olsun Megastar

BİR YORUM YAZ