03.07.2019 - Güreşin Adresi & Güreş Dair

MUSTAFA BATU

MUSTAFA BATU

“Ben Mustafa Batu”
Kepez-Odabaşı mahallesinde 1994 yılında doğdum. Güreş hayatıma 10 yaşında yani 2004 yılında Antalya Bşh. Bld. alt yapısında Menderes Türel başkanımızın kurmuş olduğu güreş takımında başladım. 12 senedir Ustamız Mustafa Kemal Karaboğa ve çok değerli ekip arkadaşlarımız ile beraber bu kutsal yolda ilerlemekteyiz.

2015 yılında Kırkpınar’da Başaltı 3’üncüsü oldum. İlk kez 2016 Tarihi Kırkpınar güreşlerinde Başpehlivanlıkta güreştim…
Yaklaşık 1 aylık çiçeği burnunda Başpehlivanım. Geçtiğimiz cuma günü İstanbul – Şilede İsmail Balaban’a galip geldim ve moral buldum. Fethiye – Seydikemer Yağlı pehlivan güreşlerinde de Allaha şükür güzel maçlar yaptım. Bizi seven insanların duaları ile güçlü rakiplerime üstünlük sağladım. İlk turda Sakaryalı Süleyman Aykırı’yı, ikinci turda Serikli İsmail Koç’u, üçüncü turda Büyük şampiyon Ali Gürbüz abiyi, sonrasında da Salih Erinç’i yenerek yarı finale yükseldim ve böyle büyük bir güreş de 3. olarak kürsüde yerimizi aldık. Çok mutluyum. İnşallah başarılarımın devamı gelecek.

Benim gibi bu yıl Başpehlivanlığa çıkan Hakkı Aygün ve Şahali Kurt arkadaşlarım ve ağabeyimiz Mustafa Kemal Karaboğa ile inşallah her geçen gün daha büyük başarılara imza atacağız…

Antalya Bşh. Bld. ASAT spor kulübü başkanımız Faruk Karaçay ve hepimizin üzerinde emeği olan desteklerini her zaman bizlerden esirgemeyen Antalya Bşh. Bld. Başkanımız Sn. Menderes Türel başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum…

En yakın zamanda ekip arkadaşlarımız ile Altın Kemeri inşallah Antalya Bşh. Bld. ve Antalya halkına armağan edeceğiz. Şahsımın ve bütün arkadaşlarımın üzerinde büyük emeği olan Cevat Gündoğdu, Hüseyin Çetin, Hasan Gündoğdu hocalarıma ve her zaman yanı başımda olan değerli Aileme çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ