04.07.2019 - Güreşin Adresi & Güreş Dair

BAYRAM ERTANDAN GÜREŞE DAİRE ÖZEL AÇIKLAMALAR

BAYRAM ERTANDAN GÜREŞE DAİRE ÖZEL AÇIKLAMALAR

SAMSUNLU BAŞ PEHLİVANLARIN USTASI BAYRAM ERTAN İLE GÜREŞE DAİR’E ÖZEL AÇIKLAMALAR..

USTA BAYRAM ERTAN: “ONURUMUZLA BEN VE PEHLİVAN ARKADAŞLARIM YENİ SEZONA DİMDİK AYAKTA VE İNANARAK ÇALIŞIYORUZ..”

Başta 2014 Kırkpınar Baş Pehlivanımız Altın Kemer Sahibi ve Samsun’umuzun Gururu Fatih Atlı olmak üzere, Milli Sporcu ve Baş Pehlivan Ali Rıza Kaya, Baş Altı Pehlivanları Mustafa Cebeci, Bayram Doğan, Emin Koçak, Kadir Saraç, Büyük Orta Pehlivanları Yücel Yazıcı, Emin Öztürk, Küçük Orta Pehlivanları, Ümit Cin ve Fırat Sevinç, Deste Pehlivanı Efe Kölebaş olmak üzere on bir Pehlivanla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz..

WhatsApp Image 2017-02-20 at 22.49.53 (1)

FATİH ATLI 655. KIRKPINAR’DA SAKATLIK KURBANI OLDU

Samsun’dan yetişmiş önemli Baş Pehlivan Fatih Atlı bilindiği gibi 2016’yı Kırkpınarsız geçirdi. Rakiplerinden çok talihsizlik ve Sakatlıklar Atlı’nın yakasını bir türlü bırakmadı. Geçen sezon içersinde Kırkpınara az bir süre kala Sakarya Akyazı Akbalık Güreşlerinde Hamza Köseoğlu maçında ciddi sakatlık yaşayan Şampiyon Atlı maalesef Kırkpınarda hayranlarının huzurunda Sarayiçi Er Maydanına çıkamamıştı. Ancak biz bunların hepsini geride bırakarak bu sezon Çıraklarımız la birlikte yeni bir sayfa açarak çalışmalarımıza başarıya götürecek şekilde devam ediyoruz.

WhatsApp Image 2017-02-20 at 22.49.51

FATİH ATLI BAŞ PEHLİVANLIKTA BİR MARKADIR

Son iki sezon Atlı için hayal kırıklığı oldu. Rakiplerimizden çok sakatlıklar ve olumsuzluklar Fatihin yakasını bırakmadı.
Aslında geçen sezon çok istekli olmamıza rağmen bir türlü sakatlık illetini aşamadık.Allah hiç bir Pehlivana sakatlık yaşatmasın.

Fatih Atlı bu sezona her zamankinden daha hırslı, azimli ve İnanarak hazırlanıyor.

Şunu rahatlıkla ve gururla söyleyebilirim ki Fatih Atlı’sız geçen Kırkpınar’da dengeler bozulmuştu. Bu sene tüm yağlı güreş severler seyrederken zevk alıp alkışlayacakları bir Fatih Atlı göreceklerdir. Kuşkusuz Fatih Atlı Çayırların Marka Baş Pehlivanlarından biridir.

ÖNCE ALLAH’A SONRADA KENDİMİZE İNANARAK ÇALIŞIYORUZ

Bu sene Güreşlerde arkamızda destekleyen henüz bir Belediye yada Kurum maalesef yok. Bize bu zamana kadar destek olan Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ben buradan yetkililere seslenmek istiyorum, bizler gittiğimiz her güreşte doğduğumuz ilimizi, İlçemizi her güreşte gururla temsil ediyoruz. Baş Pehlivan olmak, bu mücadeleyi taşımak ve temsil etmek için büyük sorumluluklar taşıyor, önemli güçlüklerle mücadele veriyoruz.
Doğal olarak’ta bizlere sahip çıkılması ve destek verilmesi zannediyorum ki çok önemli başarıları da beraberinde getirecektir.
Pehlivanlar olarak bunu fazlasıyla hak ettiğimize inanıyoruz.

WhatsApp Image 2017-02-20 at 22.49.51 (2)

2017 FATİH ATLI’NIN YILI OLACAK.

Biliyoruz ki agresif ve atak güreş yapısı, kontra ve hücum güreşiyle Yağlı Güreş seyircisinde ayrı ve özel bir yeri olan Fatih Atlı bu sezon tüm olumsuzlukları Allah’ın izniyle geride bırakarak dolu dizgin çalışmaktadır. İnşallah bu Kırkpınar’da hedefimiz kesinlikle 2014 yılında elde ettiğimiz başarıya ulaşıp Altın Kemeri Karadeniz’e getirmektir.

Buradan çıraklarım adına ben Bayram Ertan yeni sezonun kazasız, sakatlıklardan uzak bir yıl olmasını diliyorum.

Mehmet Çelik

TEK RUMELİ TV MÜDÜRÜ – GÜREŞE DAİR PROGRAM YAPIMCISI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet özdilek dedi ki:

    bayram ustaya göveniyorum samsun ekibi birlik olursa yaglı güreşin seyirci sayısı ikiye katlar rekabet olur sponsor da bulunur samsun ekibini birlik olmaya davet ediyorum inanın kemeri kimse alamaz yeni gencler gelir eskı günler gibi taraf güreşlerı olur bölge agaları ve sponsorler cok güsel olur bunuda ancak bayram hoca yapar benden demesi

BİR YORUM YAZ