05.07.2019 - Güreşin Adresi & Güreş Dair

LADİK’Lİ SERHAT GÖKMEN’E DİKKAT

LADİK’Lİ SERHAT GÖKMEN’E DİKKAT

 

 • Namı değer Örümcek Adam.Samsun Ladikli Serhat Gökmen.
 • Uzun bir süredir çayırlarda gözlerden uzak  çalışmalarına devam eden Serhat Gökmen 2016 yılının yöresel  güreşlerinde nihayet severleriyle buluştu.
 • Tabii  herkesin gözü Orhan Okulu, Ali Gürbüz.Recep Kara,Fatih ATLI,İsmail Balaban,Şaban Yılmaz,Osman Aynur, vs Baş Pehlivanlarda olunca Serhat Gökmen bu zamanı çok iyi değerlendiren çalışmalar yaparak 655. Kırkpınar’a bomba gibi hazır girmenin hesaplarını yapmayı tercih etti.
 • 1985 Doğumlu Samsun -Ladik’ li Gökmen hırsını son piyasa güreşlerinde tamamen güreşlere yansıtarak kürsülerde ismini yeniden duyurmaya başladı.. Tam 24 yaşında  2009 yılında Başa güreşmeye başlayan Serhat Gökmen çabukluğu ve çok teknik hamleleriyle rakipleriyle kıyasıya güreşler yaparak eski formuna döndüğünün sinyallerini verdi.
 • gökser
 • Ladik’li  Serhat Pehlivan  istediğinde çok seri,siz güreş severlerin sıkça görmek istediği  güreş oyunlarını her an kullanabilen,taktiksel açıda stratejik hamleleri yapabilen özelliklerinin yanı sıra,aslında çok uzun boylu ve cüsseli olmamasına rağmen kasnaga girip paçaya ulaştığında ise rakiplerini yardırarak sırt aşağı yapabilen ,yere sağlam basıp fırsatçılığı ile sonuca ulaşabilen zeki,hızlı usta bir Baş Pehlivan olduğunu,bir örnekle  destekleyebiliriz.
 • Geçtiğimiz haftalarda  Çanakkale-Umurbey  Pehlivan Güreşlerini Tek Rumeli Tv Güreşe Dair Programında Canlı Yayınlamıştık.Bu güreşlerde rakiplerini bir bir çıkartan iki Baştan biriside Antalya Serik’li İsmail Koç Pehlivandı.Finalde Serhat Balcı ile karşılaşan iri fiziği ve güçlü yapısıyla  Örümcek Adam Serhat karşısında çok sıkı bir güreş tutmasına rağmen serhat’ın biraz önce anlattığım gibi budamasıyla sırt aşağı yapan İsmail Koç’u yenerek  bu sezon ne kadar çok arzu ve istekli olduğunu ispat etmiş oldu.

  gök

  Şimdi Serhat’daki  iddalı durumu bu güreşe bağladığımı düşünmeyin sakın, bu sezon  çok ciddi gelen Ladik’li Serhat Gökmen mantalitesine BAŞARI Kavramını birinci sıraya yazmış.Tabi bu durumdan karlı çıkacak olan yine siz  değerli yağlı güreş sevdalıları,eli öpülesi kadirşinaz Seyircilerimiz ve Yağlı Güreş Tarihimiz olacaktır.

  Umurbey Er Meydanında  Örümcek Adam Serhat  Gökmen ile yapmış olduğum Canlı yayın Röportajında Annesinin rahatsız olduğunu öğrenince üzülüp geçmiş olsun  demiştim.Serhat’ta bu anlamlı galibiyeti Annesine armağan ettiğini söyleyerek selm ve saygısını ifade etmişti.

  Buradan bir kez daha Serhat Gökmenin Anacığı’na geçmiş olsun diyor ve acil şifa diliyorum.

  Bu Kırkpınar çok başka ,Bambaşka olacak dedim,ya Serhat Gökmen’e dikkat,Örümcek Adamı seyretmek zevk verecek ve sırada bekleyen biri diğerinden değerli onca Baş, Pehlivan Edirne Sarayiçi Er Meydanını Harman yerine çevirecekler….Ah birde şu puanlamaya en azından çeyrek,yarı ve finallerde çare bulabilsek….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ