06.07.2019 - Güreşin Adresi & Güreş Dair

Yusuf Taşkan Spor’daki Gündemi Değerlendirdi

Yusuf Taşkan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 44 makalesi bulunuyor.

Ülkemiz ateş çemberinden geçiyor.

Şehitlerimiz var.

İçimiz yanıyor.

Bu arada da hayat tabii ki devam ediyor. Spor karşılaşmaları sevinçlerimiz biraz teselli oluyor.

Bu hafta A Milli Futbol Tk ile üzüldük. Voleybol Erkek Takımımızın Avrupa Şampiyonası Vizesi almasıyla sevindik.

Atasporumuz GÜREŞ’te Dünya Veteranlar Şampiyonasında 4 ALTIN 2 Gümüş 7 Bronz 13 madalya Balkan Güreş Şampiyonasında Serbest Grekoromen Bayanlarda 3 Takımımız da Şampiyon olurken 12 Altın 14 Gümüş 12 Bronz Toplam 38 Madalya kazandık. Yani haftasonu Güreşçilerimiz 16 ALTIN 16 GÜMÜŞ 19 BRONZ Toplam 51 madalya ile Milletimize teselli oldu Biliyorsunuz Federasyon Seçimleri var.

OHAL nedeniyle seçimlerin ertelenmesi konuşuluyor. Bence de isabetli olur. Eğer uygun bulunursa Bakanımız Federasyon Başkanları atamasını yapar. Tüm Federasyonlarda çok şikayet edilen Seçim Yönetmelik ve Delege Sistemi bu arada revize edilir. Daha sağlıklı ve Adil bir Seçim sistemiyle makul bir süre sonra seçimler yapılabilir.

Birlik Beraberlik ihtiyacında olduğumuz bir dönemde böylece yeni kırgınlık küskünlüklerin önüne de geçilmiş olunur. Güreş özelinde de Seçimde sadece kurayla 5 Oy kullanabilen tüm Dünya Olimpiyat Şampiyonları ve Milli Tk Antrenörleri Kırkpınar Başpehlivanları Güreş Ağalarına daha fazla oy hakkı getirecek bir düzenleme yapılması yerinde olur.

Hayatta olan kaç Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz ve Kırkpınar Başpehlivanımız kaldı ki?

Onları onore etmek gerekir. Yoksa Yağlı Güreş camiası TGF’dan ayrılma istekleri hep olacaktır Bence et tırnak gibi Güreş BİR ve TEK Federasyon olmalı ama Yağlıcılara da Federasyon seçimi ve bünyesinde daha fazla söz hakkı verilmeli diye düşünüyorum. Bu konuda GSB ve GSGMD gerekeni yapmalıdır.

Türk Sporunun 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi yeniden yapılanması adına bu Seçimler çok önemli. Seçimlerin sağlıklı Adil bir sistemle ve daha çok Delegeyle her kesimi kucaklayacak şekilde yapılması için Geçici olarak Federasyon Başkanlarının Atama ile göreve getirilmesinin ara bir çözüm olacağını düşünüyorum. Bu düşüncelerle size de çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla…

İnş. Müh. Yusuf TAŞKAN. BOLU U.B.MD. Başmühendisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ